www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Si Te Rrisni Interentin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Si Te Rrisni Interentin Empty
MesazhTitulli: Si Te Rrisni Interentin   Si Te Rrisni Interentin EmptyFri Oct 17, 2008 3:16 am

Si ta rritesh shpejtesine e rrjetit per 20%

Shko tek menyja ................START
Pastaj kliko tek opcioni....... RUN
Shenoje ..........................GPEDIT.MSC
Kliko mbi ..........................ADMINISTRATIVE TEMPLATES
Pastaj ............................NETWORK
Dhe...............................QOS PACKET SCHEDULER
Pastaj............................LIMIT RESERVABLE BANDWIDTH
Bejeni.............................ENABLED

DHE KU SHENON 20 BEJE 0 DHE KLIKO APPLY DHE OK

RESTARTO KOMPJUTERIN DHE VEREJE NDRYSHIMIN

Kujdes kjo vlen vetem per windows xp
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Si Te Rrisni Interentin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Interneti dhe kompjuteri-
Kërce tek: