www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 Tortë e shëllirë me djathë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

avatar

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

MesazhTitulli: Tortë e shëllirë me djathë   Sun Oct 19, 2008 10:17 pm

Përbërësit:
3 vezë,
250 gramë kos,
125 ml vaj,
1,5 lugë (sheqeri) kripë,
1,5 lugë (sheqeri) sheqer,
1 aditiv (PECIVË),
400 gramë miell,
200 gramë djathë.

Përgatitja:
Së pari i rrahim vezët me lugë ose me mikser e pastaj krejt me rend përveç
djathit. Brumin e shtrijmë mbi tepsi të lyer me gjalpë ose margarinë. Mbi brumin
e hedhim djathin e grirë. Copat e djathit nuk duhet të jenë shumë të imëta.
E pjekim derisa të skuqet e tëra në temperaturë 180 gradë C.
Shërbehet menjëherë e ngrohtë me çaj. Është një recetë shumë e lehtë dhe
bëhet shpejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Tortë e shëllirë me djathë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: