www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Ëmbëlsirë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Ëmbëlsirë Empty
MesazhTitulli: Ëmbëlsirë   Ëmbëlsirë EmptySun Oct 19, 2008 10:18 pm

Përbërësit:

8 të kuq të vesë,
1 gotë e gjysmë sheqer,
1 gotë e gjysmë vaj,
1 gotë e gjysmë qumësht,
2 gota e gjysmë miell,
2 peciva,4 lugë kakao.

Përgatitja:
Së pari tunden mirë vezët me sheqerin, pastaj ja shtojmë gjërat e
sipërmendura.Brumin e shtrinë në tepsi katrore të lyer me vaj,pjeket
në temperaturë mesatare.

Filli-1:
500gr.keksa imtësohen dhe lagen me 2 gota lëng të gazuar derisa të
zbuten,shtojmë arra të bluara,me këtë material e mbulojmë petën,
pastaj e lyejmë me fill.

Filli-2 lugë kakao,4-5 lugë qumësht,4-5 lugë sheqer i qet përmbi zjarr
derisa të shkrihen.Pasi të ftohen pak ia qet keksave përmbi. Merren
5 banane prehen në rrathë ia renditë tortës sipri,dekorohet me 2 shllaga
dhe dekorime sipas dëshirës
(Në mënyrë të njëjtë mund ta përgatitni tortën vetëm për 4 persona
mirëpo tërë materialin e përgjysmoni). Cool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Ëmbëlsirë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: