www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 Gurabije me marmelatë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

avatar

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

MesazhTitulli: Gurabije me marmelatë   Sun Oct 19, 2008 10:19 pm

Përbërësit:
- 3 vezë,
- 1 gotë çaji sheqer,
- 1 margarinë,
- miell sipas nevojës.

Përgatitja:
Të gjitha këto i bashkojmë dhe formohet brumi. Brumi nuk duhet të
jetë shumë i trashë. I shtohet edhe sheqeri pluhur dhe 1 aditiv (‘pecivë’).
Pastaj e tërheqim në formë të rrumbullakët me shkop piteje, ndërsa me
gotë uji i bëjmë format dhe në mes i lyejmë me marmelatë. Pastaj i
kthejmë përgjysmë dhe skajet i shtypim me pirun. Kështu veprojmë
derisa të harxhohet krejt brumi. Piqen 20 minuta në 200°C.
Kur i nxjerrim, u hedhim sheqer pluhur.

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Gurabije me marmelatë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: