www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 Tatli si tollumba

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

avatar

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

MesazhTitulli: Tatli si tollumba   Sun Oct 19, 2008 10:20 pm

Perberesit:
- 1 gotë ujë,
- gjysmë gote vaj,
- 1 gotë miell dhe
- 3 vezë.

Përgatitja:
Ujin dhe vajin i vëmë bashkë që të vlojnë. Kur të vlojnë e shtojmë
miellin dhe i përziejmë. Masën e presim derisa të ftohet dhe ia shtojmë
vezët. I përziejmë krejt bashkë me lugë dhe kur bashkohet krejt masa
atëherë bëjmë forma në formë të tollumbave dhe i rendisim në tepsi.
Piqet në temperaturë 170°C derisa të skuqet e tëra.

Shërbeti:
800 gram ujë me 400 gram sheqer zihen bashkë.
Të dyja duhet të jenë jo të nxehta: shërbeti dhe tatlia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Tatli si tollumba
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: