www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 A është shamia sulm mbi shoqërinë demokratike?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xheneta
Admin
xheneta

Numri i postimeve : 21
Registration date : 17/10/2008

A është shamia sulm mbi shoqërinë demokratike? Empty
MesazhTitulli: A është shamia sulm mbi shoqërinë demokratike?   A është shamia sulm mbi shoqërinë demokratike? EmptyMon Oct 20, 2008 11:46 am

Njerëzit fisnikë ndaj grave të tyre janë bujarë dhe të kujdesshëm. Përçmimi dhe dëmi ndaj tyre mund të ndodh nga njerëzit me karakter të ulët dhe të dëmshëm. Lëndimet, sprovat dhe vuajtjet janë reale në histori dhe duhet të shërbejnë si mësim që mos t’i përsërisim gabimet dhe mëkatet. Pas sprovave dhe vuajtjeve njeriu çlirohet nga prangat e mosnjohjes dhe zemra e njeriut më qartë se deri atëherë e njofton bukurinë e mirëfilltë të fesë së vërtetë. Ndaj, muslimanja e njofton vetë fenë e saj dhe nuk pretë urdhëresë prej kryetarëve shtetërorë që t’ju flasin për fenë e tyre dhe të drejtat e tyre. Muslimanja në përgjithësi dhe ajo shqiptare në veçanti nuk kërkon dhe nuk pretë vendim dhe leje të Fatmir Sejdiut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
A është shamia sulm mbi shoqërinë demokratike?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Gruaja dhe Familja në Islam-
Kërce tek: