www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Ëmbëlsirë me arra

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Ëmbëlsirë me arra Empty
MesazhTitulli: Ëmbëlsirë me arra   Ëmbëlsirë me arra EmptyFri Oct 24, 2008 7:24 am

- 2 vezë,
- 250 gram margarinë,
- 300 gram miell,
- 120 gram sheqer,
- 1 pako sheqer vanilje,
- 1 aditiv për brumë (‘pecivë’).

I ndajmë të verdhat nga të bardhat e vezëve. Të kuqve të vezëve së pari ua
hedhim sheqerin dhe i përziejmë e pastaj i hedhim krejt me rend, i bashkojmë
dhe i përziejmë me mikser. Kur masa bëhet homogjene formojmë toptha në formë të arrës dhe i lyejmë me
të bardhën e vezëve dhe pastaj me arra të thërrmuara. Piqet 20 minuta në
temperaturë 200 gradë.

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Ëmbëlsirë me arra
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: