www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Torte me puding

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Torte me puding Empty
MesazhTitulli: Torte me puding   Torte me puding EmptyFri Oct 24, 2008 7:25 am

Përbërësit:
-7 pundinga të vanillës,
-7 lugë sheqer,
-1 litër qumësht,
-1,5 margarinë,
-300 gram arra të bluara,
-300 gram kokos
-300 gram keksa të bluar.

Përgatitja. E qe t me vlu 1 litër qumësht, pastaj ia shton 7 pudingat me 7 lugë sheqer (ë cilat i përzien). E len derisa të trashet. Kur të ftohet pak ia qet 1,5 margarinë. Këtë masë e ndan në 3 pjesë të barabarta. Pjesës së parë ia qet keksat e bluar dhe e shrtin në tepsi, pjesës së dytë ia qet kokosat dhe e shtrin mbi pjesën e parë dhe pjesës së tretë ia qet arrat e bluara. Në fund e lyen me shllag.

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Torte me puding
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: