www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 Supë peshku me perime

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

avatar

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

MesazhTitulli: Supë peshku me perime   Fri Oct 24, 2008 7:27 am

Për 4-5 persona nevojiten:
-1,5 lëng peshku,
- 2-3 karrota,
- 8-10 copë musharka,
-selino,
- 2-3 lugë gjelle vaj,
- 2 domate,
-kripë, piper, majdanoz dhe dafinë.

Përgatitja: Patetet, karrotat, musharkat dhe selinoja, pastrohen dhe priten në copa kupike. Në tenxhere me vaj (mundësisht naj ulliri) të vënë në zjarr, trahohet qopa e grirë imët, pastaj shtohen karrotat, selinoja, musharkat dhe pak miell. Pasi i përziejmë shtohen domatet të cilave u është pastruar lëkura. Lëndu i peshkut i përgaitur qysh më parë dhe i kullaur, i hidhet përzierjes dhe lihet të marrë valë. Shtohen patatet dhe lihen të zihen reth 15 minuta, derisa të jenë gati. Gjatë zierjes hidhet një fletë dafine. Supës i hidhet kripë, piper dhe majdanoz. Gjatë hedhjes në pjatë, i shtohen copa tul peshku të ziera e të pastruara nga halat.

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Supë peshku me perime
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: