www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Krem Vanilje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Krem Vanilje Empty
MesazhTitulli: Krem Vanilje   Krem Vanilje EmptyFri Oct 24, 2008 7:28 am

Për katër persona nevojiten

-4 filxhanë çaji qumësht,
- 2 vezë,
-1 filxhan çaji ujë,
-2 filxhanë kafeje sheqer,
-3 lugë niseshte dhe pak vanilje.

Përgatitja: Të verdhat e vezëve ose krejt vezët rrihen me sheqer dhe pak ujë, pastaj shtohet niseshte. Masa përzihet mirë dhe duke u përzier pak e nga pak shtohet qumësht i nxehtë. Vihet në zjarr dhe përzihet vazhdimisht, derisa të marrë valë (d.m.th. sa të dalin fluskat e para). Hiqet nga zjarri, i hidhet vanilje, përzihet dhe ndalet nëpër tasa.

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Krem Vanilje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: