www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 Ëmbëlsirë me Griz

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

avatar

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

MesazhTitulli: Ëmbëlsirë me Griz   Fri Oct 24, 2008 7:28 am

Përbërësit:
-3 ve
-12 lugë sheqer
-12 lugë miell
-12 lugë vaj
-1 pecivë
-1 vanillë sheqer
-1 pako griz
- pak arra dhe rrush te terur

Shërbeti: 2 gota ujë dhe 4 gota sheqer.

Përgatitja: 3 ve dhe bashku me 12 lugë sheqer i tund mirë me mikser derisa të trashen, pastaj ia shton gjërat e tjera të sipërpërmendura. I tund të gjitha dhe i shtin mu pjek.


Kur të ftohet ia qet shërbetin e nxehtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Ëmbëlsirë me Griz
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: