www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Buze plasur?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Buze plasur? Empty
MesazhTitulli: Buze plasur?   Buze plasur? EmptyTue Nov 04, 2008 4:06 am

Keshilla nga artiste te makiazhit se si te zjasim ndicimin e buzeve gjat gjithe dites.

1. Per te hequr lekure e thare mbi buze, mer nje furce dhembesh te lagur edhe pastroj buzet me te. Pastaj lyej me nje zbutes per buzet.

2. Tani lyeni buzet me buzekuq ose me ndonje produkt tjeter per ta perdorur si basen e ndricimit ( lip gloss), keshtu qe dhe po u fshi lip gloss mbetet ngjyra e buzekuqit.

3. Kur bleni lip gloss provojeni ne dyqan sepse po qe shume i holle nuk mban gjat, fshihet shume shpejt vetem duke ngrene. Zgjithni nje qe eshte me e trashe sepse ato zjasin me shume.

4. Gjithashtu, kur jeni duke blere lip gloss, zgjidhni ngjyra natyrale qe ngjajne me ngjyren e buzeve tuaja natyrale. Keto ngjyra duken me bukur.

5. Dhe se fundi, lyeni buzet me lip gloss edhe pa frike se te fshihet.

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Buze plasur?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Këshilla-
Kërce tek: