www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Kusherira e burrit mbran kryqin në dhomë, a më lejohet ta vizitoj…?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Kusherira e burrit mbran kryqin në dhomë, a më lejohet ta vizitoj…? Empty
MesazhTitulli: Kusherira e burrit mbran kryqin në dhomë, a më lejohet ta vizitoj…?   Kusherira e burrit mbran kryqin në dhomë, a më lejohet ta vizitoj…? EmptyFri Nov 07, 2008 1:31 am

shkruar nga ela


Pyetje:
Selam alejkum.
Jetoj me burrin në Zvicër. Jam e mbuluar dhe ne të dy e falim namazin.
Burri e ka një kushërirë e cila banon me burrin dhe fëmijët e saj te
shtëpia e shefit të vet ngase aty edhe punojnë.
Mirëpo në dhomën e tyre ata mbajnë kryqin dhe thonë se s’mund ta
heqin se s’i lejon shefi i tyre. Unë refuzoj ta vizitoj atë familje sepse
mendoj se bëj mëkat, e nga ana tjetër kemi presion
nga familja dhe nuk është mirë që të ndërpriten lidhjet familjare. Më jepni përgjigjen tuaj sipas mundësisë.
All-llahu ju shpërbleftë në të dy botët!

Përgjigje:

Alejkum selam! Motër, vazhdoni t’i këshilloni ata derisa ta heqin atë nga shtëpia dhe ua shpjegoni domethënien e kryqit. Inshallah Allahu i udhëzon dhe e largojnë atë, por ju mos e ndërpritni lidhjen me ta, ngase Muhamedi s.a.v.s. bënte tavaf rreth Qabes dhe aty kishte idhuj. Por, ai i urrente ata dhe nuk mund t’i largonte.Pra, ju vizitoni ata dhe vazhdoni t’i këshilloni dhe bëni dua për ta.
Allahu ju shpërbleftë për mundin!

Hussein Serraxh

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Kusherira e burrit mbran kryqin në dhomë, a më lejohet ta vizitoj…?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Pytje edhe Përgjigje-
Kërce tek: