www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 A deshironi edhe ju te jeni human ne rruge te Krijuesit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

A deshironi edhe ju te jeni human ne rruge te Krijuesit Empty
MesazhTitulli: A deshironi edhe ju te jeni human ne rruge te Krijuesit   A deshironi edhe ju te jeni human ne rruge te Krijuesit EmptySat Nov 15, 2008 9:50 pm

Esselamu alejkum
Per shkak te gjendjes ekonomike shume te veshtire shume familje kosovare jetoj ne varferi te skajshme...eshte veshtir ti shohesh ato familje qe ndoshta me dite mbesin pa ushqim.Pse mos te jemi kostribues qe sado pak tu lehtesojm gjendjen e tyre? Flas me fakte ngase di shume raste,me mire te them merrem me kete qeshtje,me humanitet per hire te Allahut...
Jam pjesetare e nje organizate joprofitabile te te rinjve te Prizrenit qe ndihmojm familjet e varfera...te gjithe jemi anetar vullnetar(pa keqkuptim)perndryshe kemi edhe emisjonin nje nje tv te Prizrenit qe eshte emisjon humanitar qe sado pak ti inspirojm edhe te tjeret te ndihmoj.Ka raste shume te veshtira...sinqerisht ju them qe kemi pas rast qe nje familje muslimane dite e pare te Bajramit ska pas se qka te shtroj ne sofer,ne ate gjende kemi shkuar per vizit edhe ja kemi lehtesu se paku per nje muaj...apo edhe kemi nje rast tjeter te nje vajze te re jetime e cila jeton vetem me gjyshen e saj si dhe eshte me mbules jeton nga te falurat e shoqeve te saj, diten e pare te Ramazanit ka agjeruar pa syfyr ngase ska pasur qka te haje...Po i permend vetem dy nga rastet e shumta qe kemi pas meqenese puna jone eshte prej nje vit e gjysem, do jave vizitohet nja nje familje...Vertet shume veshtir po sado pak tju ndihmojm ketyre familjeve vellezer e motra me qfardo menyre qe kemi mundei!Kete mund ta beni edhe ju...Ju lus qe ta beni nese mundeni per Allah.Per qfardo informate me shkruani,ju mirepres...
Shpresoj per mirekuptim te ndersjelle
Sad

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
A deshironi edhe ju te jeni human ne rruge te Krijuesit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: