www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 A bën “me shkru te hoxha” apo jo?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

A bën “me shkru te hoxha” apo jo? Empty
MesazhTitulli: A bën “me shkru te hoxha” apo jo?   A bën “me shkru te hoxha” apo jo? EmptySat Dec 06, 2008 2:39 am

Shkruar nga Anesa


Pyetje:
Selamun alejkum!
Desha të bëj një pyetje: kam ndenjur me disa hoxhallarë dhe
njëri më ka thënë se nuk bën me i shkru dikujt ndërsa tjetri më
ka thënë që bën në qoftë se ka nevojë njeriu për t’u lutur tek
Allahu ndoshta lutja i ndihmon. Çka mendoni ju, a bën me shkru
te hoxha apo jo? Selamun alejkum!


Përgjigje:
Alejkum selam!“Me shkru te hoxha”, sipas traditës tek ne, nënkupton me shkruar hajmali. Një gjë e tillë është e ndaluar rreptësisht dhe ka mundësi edhe të na nxjerrë prej besimit, Allahu na ruajttë! Lutja – duaja është gjë tjetër. Ajo jo vetëm se lejohet, por me lutje ne njëkohësisht edhe e adhurojmë Allahun Fuqiplotë. Allahu e di më së miri!Muhamed Dërmaku

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
A bën “me shkru te hoxha” apo jo?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Pytje edhe Përgjigje-
Kërce tek: