www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 zoz orange me mish t epules

Shko poshtë 
AutoriMesazh
fatime

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 33
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: zoz orange me mish t epules   Sun Dec 14, 2008 2:07 am

nje rezept i imi me i preferuar, ndoshta edhe ju do te pelqeni si un.

sene qe ju nevojiten:

2-3 copta te mishit te pules (xhoksi)
200 ml shllag
1-2 gota sok te porokallit
krip
biber te zihidhne ne nje fertere te fell pak vaj dhe pershitne mishin me pak krip dhe biber te zi
deri sa te kuqet.
pastaj largone mishin nga ena dhe hidhn shllagin ne te, lene pak te vlont dhe jepjani edhe sokun e portokallit ne te.
prap e leni te vloje.
ne fund e hindhi mishin prap aty dhe e lini pak deri sa te mare mishi pak zoz.

ne nje n tjeter e zini do uris.
e jepni urizin pe nje pjat, pak zoz permi dhe mishin persipri.

o sa e kendshme osht,

JU BEFT MIR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
zoz orange me mish t epules
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Kuzhina-
Kërce tek: