www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Furnizimi me i mire

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Furnizimi me i mire Empty
MesazhTitulli: Furnizimi me i mire   Furnizimi me i mire EmptyFri Oct 17, 2008 1:50 am

Prej thenieve te rralla te Ibn El Kajimit,Allahu e meshirofte ,jane edhe keto:
"Bli veten tende sot sa tregu eshte i hapur ,parte i ke dhe mallrat jane te lire.Do te vije nje dite qe ne ato tregje dhe mallra nuk do te mund te marresh asgje,e ajo eshte dita e Tegabunit(emer i Dites se Kiametit)

-Puna pa sinqeritet dhe pa udheheqje eshte si udhetari qe mbush trasten e tij me rere.Ajo i rendon,por nuk i ben dobi.

-Kush vlereson embelsine e shendetit,do ta kete me te lehte te perballoje hijeshine e durimit.

-Fuqia e deshires,per te arritur ate qe deshiron,sjell perpjekjen ne kerkim te saj,si dhe friken se mos ajo iken.

-Nese ylli i perkushtimit del ne erresiren e nates se plogesht,i ndjekur nga hena e vendosmerise,toka e zemres do te shkelqeje me driten e Zotit te saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Furnizimi me i mire
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: