www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 E mira dhe e keqja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

E mira dhe e keqja Empty
MesazhTitulli: E mira dhe e keqja   E mira dhe e keqja EmptyFri Oct 17, 2008 1:52 am

Transmetohet se Ibn Abasi,Allahu qofte i kenaqur prej tij,te kete thene:

"E mira eshte drite ne fytyre,drite ne zemer,bollek ne furnizim,fuqi ne trup,dashuri ne zemrat e njerezve,ndersa e keqja eshte zymti ne fytyre,erresire ne zemer,dobesi ne trup,pakesim ne furnizim,urrejtje ne zemrat e njerezve."

Dhe Ibn Rexheb El Hanbeli,Allahu e meshirofte,thote:

"Kush jeton me Allahun,jeten e ka te mire,e kush jeton me veten e tij dhe epshet e saj,jeten e ka te gjate,por te zymte."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
E mira dhe e keqja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: