www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Zbulohet bar i ri kundër kancerit të prostatës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Zbulohet bar i ri kundër kancerit të prostatës Empty
MesazhTitulli: Zbulohet bar i ri kundër kancerit të prostatës   Zbulohet bar i ri kundër kancerit të prostatës EmptyFri Oct 17, 2008 2:17 am

Bari i ri mund të shërojë rreth 80% të pacientëve të cilët vuajnë nga forma agresive dhe vdekjeprurëse e kancerit të prostatës, pohojnë shkencëtarët.
Faza e parë klinike ka treguar se bari i emërtuar abirateron pengon zhvillimin e tumorit te shumica e pacientëve, si edhe zvogëlon nivelin e antigjenit specifik të prostatës (PSA), marker i cili shfrytëzohet për ta vlerësuar aktivitetin e kancerit të prostatës.

Bari, të cilin e ka analizuar Instituti britanik për hulumtime kundër kancerit, “Royal Marsden Hospital”, bllokon hormonin i cili nxit rritjen e kancerit të prostatës.
__________________
"Mos qaj!! Sepse në botë gjithmon egziston një person që jeton per buzeqeshen tënde"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Zbulohet bar i ri kundër kancerit të prostatës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Shëndeti-
Kërce tek: