www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 Barna për dobësim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

avatar

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

MesazhTitulli: Barna për dobësim   Fri Oct 17, 2008 2:28 am

Disa barna të cilat janë prodhuar me qëllim të zvogëlimit të shtypjes së gjakut, njëkohësisht mund të ndihmojnë edhe në humbjen e peshës.

Eksperimentet kanë treguar se ACE inhibitorлt

(antihipertenzivл) e shpejtojnë metabolizmin dhe kështu në mënyrë automatike e "shkrijnë tepricën" duke mundësuar humbjen e kilogramëve.

Shfrytëzimi i tabletave të cilat zvoglojn peshën trupore pa djersitje dhe ushtrime, vërtet tingëllon si një zbulim revolucionar.

Pritet që në të ardhmen këto tableta të jenë trend, pasi që ato do të zgjojnë interesim të madh nga personat të cilët dлshirojnл trup të përsosur.

Meqenëse eksperimentet janë kryer te minjtë, këto tableta ende duhet të testohen te njerëzit për shkak të efekteve anësore të panjohura.

Përveç se kanë efekt antihipertenziv dhe zvogлlojnл peshën trupore, këto barna kanë ndikim pozitiv edhe te diabetikët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Barna për dobësim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Shëndeti-
Kërce tek: