www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Do te dergoj ne nje vend ku (as) All-llahu nuk na sheh !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Do te dergoj ne nje vend ku (as) All-llahu nuk na sheh !!! Empty
MesazhTitulli: Do te dergoj ne nje vend ku (as) All-llahu nuk na sheh !!!   Do te dergoj ne nje vend ku (as) All-llahu nuk na sheh !!! EmptyFri Oct 17, 2008 1:12 am

I tha: Do te dergoj ne nje vend ku (as) Allahu nuk na shef!!!
Ky tregim eshte i marrur prej kasetes 'Ve garetil huru",te Shejhut Abdul Muhsin El Ahmed
-----------------------------------------------------------------------------------------
Dy te ri,mashkull e femer,te nxitur nga dashuria, ishin tubuar per t'i bere Allahut mekat. Pasiqe takimet e tyre ishin bere te shpeshta, u frikesuan se mos po i shofin njerzit, ndersa nuk u frikesuan prej Allahut s.w.t, Zotit te njerzve.
U dakorduan per nje takim larg njerzve…U pajtuan te shkonin ne nje vend, ku nuk do t'i shihnin njerzit.
Djaloshi deshiroi t'a binde vajzen per kete keshtuqe i tha: Eshte vend,ku nuk na shohin njerzit.
Pasha Allahun! Do te marr ne nje vend...(pastaj u denoncua gjuha e tij prej tij)...I tha: Do te dergoj ne nje vend ku (as) Allahu nuk na shef !
O vellezer ne fe ! Kush e degjoi? A e dini se kush e degjoi? E degjoi Zoti i qiejve dhe tokes.
Kur u fshehen nga njerzit dhe filluan t'a neperkembin ndalesen e Allahut s.w.t , i sulmoi nje e papritur,e cila nuk i morri trupat por e papritur, e cila morri shpirterat....
Allahu ia morri shpirtin,ia ndali zemren,ia paralizoi gjymtyret dhe ra djaloshi i vdekur per toke.
Vajzes nuk i mbet tjeter perveq nje bertime,e cila e goditi nga qielli dhe e la te cmendur ne vend. Nuk dinte se cfare ben. Doli para njerzve dhe thoshte e cuditur: Thoshte nuk e shef..(por) ia morri shpirtin...Thoshte nuk e shef..(por) ia morri shpirtin...
I lartesuar qofsh o Allah!
I lartesuar qofsh o Allah! Sa i bute që je!
I lartesuar qofsh o Allah! Sa i madherishem që je!
Na mbulon ndersa ne te bejme mekat.
Mjere per ty o shpirt ! A nuk e ke ndier madheshtine e Zotit tend?!
Mjere per ty o shpirt! A nuk te kane lodhur gabimet e mekatet ?!
Mjere per ty,mjere per ty o shpirt! Sa i pavlere qe je!
A nuk do te pendohesh tek Zoti, Krijuesi yt?!
Thote Allahu s.w.t "Ãáã íÃä ááÐíä ÂãäæÇ Ãä ÊÎÔÚ ÞáæÈåã áÐßÑ Çááå æãÇ äÒá ãä ÇáÍÞ " A nuk është koha që zemrat e atyre që besuan të zbuten me këshillat e All-llahut dhe me atë të vërtetën që zbriti (me Kur'an),…".( Hadid 16)
Udhezuesi per ne te miren eshte sikurse beresi i saj...
O Allahu yne ! Kerkojme mbrojtje tek Ti prej kufrit( mosbesimit) ,hipokrizise dhe mekateve..
O Allahu yne ! Ne te lusim per vdekje te mire dhe te na mbulosh (nga turpi) ne kete dhe boten tjeter O Zoti i te gjitha botrave!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Do te dergoj ne nje vend ku (as) All-llahu nuk na sheh !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: