www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Keshilla per flok nga kuzhina

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Keshilla per flok nga kuzhina Empty
MesazhTitulli: Keshilla per flok nga kuzhina   Keshilla per flok nga kuzhina EmptyTue Nov 04, 2008 3:09 am

Ne te gjith e duam flokun tone dhe nuk pertojme te provojme c’do produkt qe del neper dyqane, por pse te harxhosh leke kot kur mund te arrish te njejten qellim me produktet qe ke ne guzhine? Per floke te bukur dhe te shndritshem provo keshillat e meposhtme.

1. Shplarja flokeve me caj dhe birre eshte nje nga menyrat me te vjetra per ndricimin e flokut. Zje caj, lere te ftohet, dhe mbasi ke lare floket (shampo & balsamo), se fundi shplaj me caj te ftohte.
2. Sic verpron me cajin gjithashtu mund te perdoresh dhe birre pa gaz (hape birren dhe lere ti dale gazi komplet). Birra vepron si balsamo.
3. Gjithashtu lengu i limonit i perzjere me uje perdoret ne shplarjen e fundit te flokut per ti dhene ndricim dhe nje fresh luk.
5. Nje menyre tjeter per ndicimin e flokut eshte shplarja e flokut me uthull.
6. Per ti dhene ndricim dhe kure te njome flokut mund te perdoresht mjalte. Te besh nje balsamo nga mjalti perzje 3 luge me mjalte dhe 500 ml uje.
7. Perzje sasi te vogla sode me shampon qe perdorni rregullisht, kjo perzjerje heq piselliqet dhe yndyre nga floku dhe i jep ndricim.
8. Mund te besh shampo nga veza, perzje 1 veze, 1 luge vaj ulliri, 1 luge leng limoni, 1 luge sapun, 1 filxhan (filxhana te medhenj) uje ose caje. Perzje keto te gjitha per te bere shampo veze qe i jep ndicim flokut.
9. Zakonisht ne perdorim shampo per te lare floket, por provo nje here kete, ferko sode ne floke dhe ne skalp. Kjo thith vajrat dhe leshon lekuren e thare ne skalp. Shplaje koken mire me uje. Nga fillimi floku do te duket si i thare por pas ca javesh do te zhduket zbokthi dhe floku do te shkelqej.
Ju keshilloj qe mos te perdorni asnje metode ne qoftese ju ben alergji.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Keshilla per flok nga kuzhina
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Këshilla-
Kërce tek: