www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 E dyta magjia e dashurisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

E dyta magjia e dashurisë Empty
MesazhTitulli: E dyta magjia e dashurisë   E dyta magjia e dashurisë EmptyThu Feb 19, 2009 6:17 pm

Thotë Profeti Alejhi Selam: “Me te vërtetë Erreika dhe hajmalite dhe tiutele është idhujtari.” Thotë Ibn Kethiri: Tiutele është ajo qe bën gruaja te doje burrin e saj me anë te magjise qe profeti Alejhi Selam e quajti idhujtari ose shirk për shkak tebesimit qe kjo magji ndryshon atë qe caktoi Zoti. Dua tju tërheq vemendjen se “Erreika” përmendet ne hadithin e siperm është ajo qe bëhet nga ndihma e xhindeve e shejtaneve qe hyjne ne idhujtari ndërsa leximi me kuran lutje dhiker ose permendje te Zotit janë te lejuar sipas islamit nga gjithë dijetaret e tij .

Shenjat e magjise se dashurisë:

Dashuri e tepruar
Deshire e madhe për shtimin e marredhenieve seksuale
Nuk qëndron dot pa te
Gezohet shumë kur e shikon atë
Burri I bindet qorrazi për çdo gjë

Si ndodh magjia e dashurisë

Shumë herë ndodh përçarje midis burrit dhe gruas por menjehere gratë kthehen ne gjendje te zakonshme.Ka gra qe nuk durojne këto gjëra dhe shpejtojne tek magjistaret qe te bëjnë magji e te fusin dashuri midis burrave të tyre.Kjo është prej mohimit ose pakesimit te fesë dhe injorances qe kanë këto gra sepse kjo është e ndaluar dhe nuk lehohet .Kerkon magjistari prej tyre shenjë nga burri me ksuht qe ti vijë era e djerses pra mos jetë lare pastaj e merr e fryn ne to e lidh dhe këndon tek ajo fjale magjie dhe e urdheron gruan ta groposi ne ndonjë vend te shkrete ose I bën magji ne ujë ose ne ushqim e me e fortë është me gjëra te qelbura ose me gjakun e menstruacioneve.Pas taj e urdheron atë ta vendosi bruit ne ushqim pije ose parfumin e tij.

Ndonjë herë ndodhë edhe kështu

Ndonjeher semuret burri për shka te kësaj magjie
Ndonjehere magjia kthehet net e kundertburri urren gruan e tij ose do gratë e tjera si rezultat I injorances se shumë magjistareve.
Ndonjeher gruaja I bën magji qe burri te urreje çdo grua dhe te doje vetëm këtë dhe shfaqet tek burri urrejtja e tij ndaj nenes moteres e grave te tjera.
Ndonjehere burri urren çdo grua dhe gruan e tij dhe e ndan.

Shkaqet e magjisë së dashuirisë

Ndodhja e percarjes se bashkeshorteve
Gruaja lakmon pasurinë burrit sidomos kur ai është I pasur
Ndjenja e gruas se burri do martohet me dike tjetër ose do të tradhetoje.

Magjia e lejuar

Këtë këshillë ja prezantojmë gruas muslimane, këshilla është qe ajo ta magjsi burrin e saj me atë qe ja lejoi sheriati dhe Allahu.Kështu gruaja duhet qe zbukurimet e saj ta beje vetëm para burrit te vet e mos ti bjeri atij ne sy kur është e parregulluar e mos ndjej ai diçka tek ajo te padeshiruar e te ndjej tek ajo ere te këndshme buzeqeshje,fjale te embla,lidhje te mira,ruatje te pasurise te nderit kundejsen ndaj tij dhe fëmijëve dhe te këtë kujdes ne kundershtimet ndaj tij dhe kundershtimet ndaj Allahut.ne kohën e sotme gjen kundërshtime te shumta ne këtë çështje.Shikon gratë sot se kur adlin zbukurohen mirë sikur te ishte ne ditne e pare te marteses e kur kthen ne shtepi I largojne zbukurimet e tyre e I vendosin nëpër sirtare.Dhe burri I shkrete qe ia blen këto zbukurime e ka te ndaluar ti shikoje ato e te kenaqet me to ne trupin e saj.Ajo I rri burrit ne shtepi vetëm me roba shtepie dhe vjen prej saj era guxhine ose rroba.nëse llogjikon gruaja do ta kuptoje qe burri I saj ka me shumë te drejtë për ato bukuri.E nëse del burri ne pune shpejto qe të mbarosh punët e shtepise e pastaj lahu e rregullohu dhe prite ateE.E nëse erdhi nga puna shikon para tij gruan e bukur ushqimin te gatshme shtepine pastër do të doje me shumë te rrije ne shtepin e tij dhe afër saj.Kurse kur gruaja e tij nuk zbukurohet atëherë gratë e botës I duken me te bukura dhe rri gjithë ditën e naten nëpër klube .Pra kjo është magjia e lejuar.Ne veçanti qëllimin eben për hirë te Allahut ne zbukurimin për burrin ndihmën e tij për largimin nga shikimi ne haram .Prandaj llogjikoi këto fjale se janë te cmuara.


Mjekimi i magjisë së dashurisë

I lexon te semurit lexim nga kurani qe permendem me pare tek mjekimi I magjise se ndarjes.Faza e dytë duke hequr nga rradhitja ajetin 102 te sures El-Bekare e vendos Ajetet 14-16 te sures Tekathur
Ne shumicen e rasteve I semuri nuk rrëzohet ne toke por ndien mpirje te gjymyreve ose dhimbje kokë ose ngushtim gjoksi ose dhimbje te forta ne bark.veçanërisht kur magjine e ka pire ose do të vjelle kur ndien dhimbje barku [përmirësoje fjalorin!] atë verdhe ose te kuqe ose te zeze atëherë magjia është prishur dhe falenderimi I tak0on Allahut edhe te kundërtën nëse nuk e vjell I këndon një edhe me ujë dhe te pije nga ky ujë tre jave ose me shumë gjersa te prishet magjia. Këto ajane ajetet:

Ajetet81-82 te sures Junus
Ajetet117-122 te sures el Araf
Ajeti 69 te sures Taha
Ajeti 255 te sures bekare

I lexon këto ne ujë he ti je personi ujin derisa te sherohet.


Shembujt të mjekimit të magjisë së dashurisë

Gruaj terhiqte burrin pas vetes

Me erdhi ky burrë e më tha qe ishte normal me gruan e tij e qe prej një muaji po bëj gjëra te çuditshme e te huaja.
Thotë-Nuk duroj dot pa gruan time asnjë çast saqë kur jam ne pune mendoj shumë për te e kur kthehem ne shtepi para çdo gjeje dua te shikoj atë.kur jam ulur me miqte e mi I le ata kohe pas kohe e shkoj te shikoj atë ne shtepi.kam xhelozi për te sa s'ka me shumë.Kam shtauar marredhniet me te .Nëse hyn ne guzhine hyj pas saj kur fshin ajo shtepine edhe unë shkoj pas saj.Nuk po kuptoj se çfarë po me ndodh nëse me kërkon diçka ia ploteosj dhe e zbatoj atë.Pastaj I lexova ne ujë nga kurani dhe urdherova te pije dhe te lahet me te për 3 jave e pastaj te kthehet por pa e ditur gruaja për këtë.Pas disa kohe u kthye e më tha qe gjërat me lehtesuan por nuk mbruan plotësisht.I perserita atij ilacin dhe falenderimi I takon Allahut dhe s'ka force tjetër përveç Tij dhe u be shumë mirë.

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
E dyta magjia e dashurisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: