www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Magjia, syri i keq dhe shërimi i tyre!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Magjia, syri i keq dhe shërimi i tyre! Empty
MesazhTitulli: Magjia, syri i keq dhe shërimi i tyre!   Magjia, syri i keq dhe shërimi i tyre! EmptyThu Feb 19, 2009 5:55 pm

Njohja e magjise

Kuptimi gjuhesor i magjise
Kuptimi praktik
Disa rrugë qe magjistari afron xhindet
Magjia sipas kuranit dhe sunetit
argumentet për magjine ne kuran dhe synet për ndohdjen e xhindeve
Argumentet për ndodhjen e magjise sipas kuranit dhe sunetit
Thëniet e dijtareve për magjine

Llojet e magjise

Llojet e magjise sipas Er-Rrazit
Llojet e magjise sipas Er-Ragip
Vertetesia e magjise e qartesimi i llojeve te saj

Si grumbullon magjistari xhindet

Rruget jo te plota te tij


Ligji i magjise ne sheriatin islam

Gjykimi i atij qe meson magjine ne islam
Gjykimi ne islam për magjistaret
Gjykimi i magjistarit te krishtereve ose hebrejve

A lejohet prishja e magjise me magji
Ndryshimi magjise me mrekulline


Prishja e magjise

Magjia për ndarjen e bashkeshorteve: (shenjat mynyrat e prishjes,shembuj ilaci i saj)
Magjia për dashuri (shenjat shembuj prishja dhe ilaci)
Magjia e imagjinimit (shenjat shembuj prishja dhe ilaci)
Magjia e cmendurise (shenjat, prishja, ilaci)
Magjia e dembelizmit (shenjat, prishja ilaci i saj)
Magjia Heautif
Magjia e semundjes (shenja, prishja, ilaci i saj)
Magjia e gjakederdhjes tek gratë (shenjat, mynyra e prishjes ilaci).
Magjia e vonimit te marteses (shenjat, ilaci shembuj).

ILaci i atij qe smund te kryeje marredhenie me gruan e tij

Mynyra e lidhjes se magjise.
ILaci me kuran dhe sunet dhe perkujtimin nga sheriati
Ndryshimi midis lidhjes me magji dhe dobesimit te trupit
ILaci i disa llojeve te shterpesise
Mbrojtja e dhendrit dhe nuses nga magjia
Shembuj te ilacit te lidhjes me magji te burrit dhe gruas

ILaci i syrit te keq

Argumenetet nga kurni e suneti për pasojat e syrit dhe demet e tij.shembuj.
Vertetsia e syrit te keq
ILaci i syrit te keq
Shembuj konkrete te ilaceve te syrit dhe shembuj te semureve me syrin e keq
__________________
Jakub el-Makfufi ka thënë: "Person i sinqertë është ai i cili i fsheh veprat e tij të mira sikurse që i fsheh veprat e tij të liga."

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Magjia, syri i keq dhe shërimi i tyre!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: