www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Nënë mos lejo që ata të më marrin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Nënë mos lejo që ata të më marrin Empty
MesazhTitulli: Nënë mos lejo që ata të më marrin   Nënë mos lejo që ata të më marrin EmptySat May 02, 2009 2:34 am

El-Ithnejn 30 Rabi el-Thani 1430 / 27 04 2009
Pra të lutem nënë mos lejo që ata të më dërgojnë atje..
Nënë unë nuk jam e gatshme..
Do të bëhem vajzë e mirë nënë..
Të premtoj!
Të premtoj nënë..
Nënë mos lejo që ata të më marrin Varri10

--------------------------------------------------------------------------------

Unë jam e frikësuar, unë jam e frikësuar..

Nënë të lutem mos më dërgo aty, të lutem nënë..
Unë dëshiroj të qëndroj në krahët tuaj..
Unë dëshiroj ta ndiej dashurin dhe kujdesin tënd, të lutem nënë!
Nënë mos lejo që ata të më marrin..
Unë nuk dëshiroj që të mbetem vetë në atë vend..
Unë e kam frikë errësirën..
Unë ua kam frikën vendeve të vogla..
Nënë, unë nuk kam qenë fëmijë i mirë..
Ti e dinë se unë nuk jam engjëll.. Unë kam bërë gabime..
Pra të lutem nënë mos lejo që ata të më dërgojnë atje..
Nënë unë nuk jam e gatshme..
Do të bëhem vajzë e mirë nënë..
Të premtoj!
Të premtoj nënë..

--------------------------------------------------------------------------------


Pa marre parasysh se sa shumë e lutë nënën tënde që të mbaj fort në krahët e saj dhe që të mos dërgoj atje, dita do të vije kur ajo do të detyrohet që të le ty.. Ajo do të detyrohet që të le ty në errësirë, në vend të zymtë dhe të parehatshëm..
Në një vend që askush nuk dëshiron të jetë në të..
Është një vend ku s’ka shokë, familje apo para që do të ndihmojnë..
Është një vend ku vetëm veprat e tua të mira që do të jenë shpëtuesi juaj..
Askush tjetër përveç veprave tuaja të mira...
Unë e di që nuk ka ikje prej këtij fakti, pa marrë parasysh se sa shumë përpiqem..
Ka kohë, kur jam në dhomën time dhe drita do të fiket, unë ose do të mbulohem ma batanije dhe do ti mbylli sytë fortë, apo do të vrapoj shpejtë e më shpejtë për ta hapur derën dhe të jem me anëtarët e familjes sime për arsye se më bënë të frikem që të vetmohem në errësirë. Dhe tani e pyeti vetën time, si ka mundësi ti bëjmë ballë asaj kur të jemi të vetmuar në varrë. A kemi menduar ne për këtë?
A jemi të gatshëm për atë vend?
Pse po ju pyes juve?
Për arsye se vazhdimisht dëgjojmë për vdekje të pa pritshme.. Dhe kush e dinë, ndoshta herën tjetër mund të jetë radha jonë..

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Nënë mos lejo që ata të më marrin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: