www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Mos e filloni ditën me kafe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Mos e filloni ditën me kafe Empty
MesazhTitulli: Mos e filloni ditën me kafe   Mos e filloni ditën me kafe EmptySat Nov 15, 2008 12:54 am

Mos e filloni ditën me kafe

Mjekët këshillojnë që dita kurrë nuk duhet të fillohet me kafe, por detyrimisht në fillim duhet të hani, dhe kjo për të mos e dëmtuar lukthin.

Ekspertët po ashtu këshillojnë se tre deri në katër espreso të vogla, mund të ndikojnë pozitivisht në zemër. Më së miri është të pini espreso të shkurtë, pasi që shtimi i ujit të aparatit, lëshon shumë lëndë të dëmshme në kafe.

Kafeja nuk duhet të konsumohet më shumë se tri herë në ditë dhe qëndrimet e mjekësve kanë qenë të njëjta në këtë aspekt, kur bëhet fjalë për atë se nëse kafeja është e dëmshme apo e shëndetshme.

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Mos e filloni ditën me kafe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Këshilla-
Kërce tek: