www.Rinia4umer.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Kam dëgjuar se njeriu që sëmuret të martën dhe të premten shërohet...!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe


Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Kam dëgjuar se njeriu që sëmuret të martën dhe të premten shërohet...! Empty
MesazhTitulli: Kam dëgjuar se njeriu që sëmuret të martën dhe të premten shërohet...!   Kam dëgjuar se njeriu që sëmuret të martën dhe të premten shërohet...! EmptySat Dec 06, 2008 2:40 am

Shkruar nga Enesa


Pyetje:
Selamun alejkum!
Kam një pyetje për ju: kam lexuar që çdo sëmundje që e kap njeriun të martën
dhe të premten është e shërueshme. Unë e kam vëllanë e sëmurë nga depresioni
qe katër vite. Ai është sëmurë ditën e premte. Desha ta di se a është e vërtetë që
shërohet plotësisht se përmirësime ka pasur ama plotësisht nuk është shëruar. Zoti
ju shpërbleftë për punën që po bëni!


Përgjigje:
We alejkum selam!Sa i përket ditëve që keni përmendur se sëmundjet në to janë të shërueshme apo jo, kjo gjë është nga besëtytnitë, që ndryshe quhen besime të kota apo në gjuhën popullore fjalë plakash. Pra, nuk kanë kurrfarë baze në fenë tonë të pastër. Allahu çdo sëmundjeje ia ka caktuar qysh më parë edhe shërimin, por atë duhet hulumtuar. Lusim Allahun Fuqiplotë, që ta shërojë vëllanë tuaj plotësisht dhe ta begatojë me shëndet e besim të mirë! Ai është i Plotfuqishëm për këtë.Allahu e di më së miri!


Muhamed Dërmaku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Kam dëgjuar se njeriu që sëmuret të martën dhe të premten shërohet...!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aspirina ul vdekshmërinë te të sëmurët me zemër...
» Gënjeshtar Pesë Yjesh - REKOMANDOHET FUQISHËM TË LEXOHET!
» ‘Kismetin’ a e bën njeriu apo është i caktuar nga Zoti?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Pytje edhe Përgjigje-
Kërce tek: