www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Dalja nga shtëpia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Dalja nga shtëpia Empty
MesazhTitulli: Dalja nga shtëpia   Dalja nga shtëpia EmptyFri Oct 17, 2008 1:59 am

Kur del nga shtëpia jote dhe i drejtohesh xhamisë, ki ndërmend se AZoti ka të drejta mbi ty dhe të ka urdhëruar t’i respektosh ato. Kështu, ec me qetësi dhe madhështi dhe nxirr mësim prej krijesave të Tijt (që sheh rrugës), të mirit prej tyre a të keqit. Zoti thotë: “Këta shembuj Ne ua sjellim njerëzve, por nuk i kupton kush vec të diturve.” (el-Ankebut, 43)
Shmange shikimin tënd nga përhumbja dhe epshet e shpërndaj përshëndetjen e paqes. Gjindju atij që të kërkon ndihmë në rrugën e të vërtetës, urdhëro për mirë dhe ndalo nga e keqja, nëse je i aftë, e drejton rrugëhumburin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Dalja nga shtëpia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: