www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Leximi i Kur’anit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Leximi i Kur’anit Empty
MesazhTitulli: Leximi i Kur’anit   Leximi i Kur’anit EmptyFri Oct 17, 2008 2:03 am

Zoti i Madhëruar thotë: “Kur të lexosh Kur’an kërko nga Allahu mbrojtje prej shejtanit të mallkuar. Ai vërtet nuk ka kurrëfarë sundimi mbi ata të cilët besojnë dhe në Krijuesin e tyre mbështeten.” (Nahl, 99).
Kujtoje zotimin dhe amanetin që Zoti tregoi në Shpalljen e Tij; sandejmi shiko mirë ta lexosh fjalën e Tij bukur e drejt e duke u menduar. Ndalu në lexim tek premtimi dhe kërcënimi i Tij, tek shembujt që jep, tek këshillat, urdhëresat e ndalesat. Me të vërtetë po frikësohem se mos të zbatuarit e kësaj të bëhet me shkujdesje monotone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Leximi i Kur’anit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: