www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 Veçimi....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

avatar

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

MesazhTitulli: Veçimi....   Fri Oct 17, 2008 2:08 am

Veçimi

Në veçim është ruajtja e gjymtyrëve, çlirimi i zemrës, zvogëlimi i detyrimeve ndaj njerëzisë, mbyllja e dyerve të kësaj bote, thyerja e armës së djallit dhe fuqizimi i jashtësisë e brendësisë tënde.
Isai as.(jezusi) thuhet të ketë thënë: “Sundoje gjuhën tënde dhe të të mjaftojë shtëpia jote. Njerëzit kanë qenë ilaç me të cilin shëroheshe kurse tani janë bërë helm nga i cili duhet shëruar.”

U pyet nje njeri i urte: përse nuk përzihej me njerëzit dhe u përgjigj: “Si të përzihem me ata të cilët vetëm vëzhgojnë mangësitë e mia… Kush gjen prehje në vetmimin me Zotin, kërkon veçimin prej njerëzve.”
I Dërguari i fundit Muhamedi as. ka thënë: “Do të vijë ruajtja e fesë do të jetë si mbajtja e prushit në dorë…”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Veçimi....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: