www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Adhurimi....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Adhurimi.... Empty
MesazhTitulli: Adhurimi....   Adhurimi.... EmptyFri Oct 17, 2008 2:09 am

Përkushtoju detyrave fetare (farzeve) sepse vetëm kështu arrin të bëhesh ai që duhet të jesh.
Që të ruash përkushtimin tënd në to, shtoji edhe më tej të detyrueshmes; e sa më shumë t’i shtosh adhurimet, aq më shumë përpiqu për frikën dhe falënderimin.
Jahja bin Muadh ka thënë: “Cuditem me atë që shqetësohet për të pëlqyeshmen dhe harron të detyrueshmen.”
Ebu Bekr el Verraku thotë: “Sakrifiko katër gjëra për katër të tjera:
Të pëlqyeshmet për të detyrueshmet
Jashtësinë për brendinë
Merakun për njerëzit me atë për veten
Të folurit për veprate mira me fshehjen e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Adhurimi....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Sira dhe histori të ndryshme-
Kërce tek: