www.Rinia4umer.net

www.Rinia.4umer.net
 
ForumForum  GalleryGallery  KërkoKërko  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share
 

 Cfare jane Acnet?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

TiNuSHe

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

Cfare jane Acnet? Empty
MesazhTitulli: Cfare jane Acnet?   Cfare jane Acnet? EmptyTue Nov 04, 2008 3:53 am

Shkenca ka ecur perpara ne temen per Acne. Para 10 vjeteve thonin qe acne shfaqen nga palarja e fytyres, dhe thonin se kura ishte te laje fytyren me sapun, sa me shpesh aq me mire. Sapuni te heq njomesine naturale qe ke ne lekure, e le shume te thate dhe shkaton acne.

Sot e kesaj dite ne e dime se c’fare eshte acne, dhe kuren e sakte.
Acne eshte shkaku i poreve te bllokuarave. Fyryra juaj, qafa dhe kurrizi, nuk duhet te kene pore te bllokuara sepse ato pore prodhojne nje vaj qe quhet Sebum qe zbut lekuren. Kur poret bllokohen, Sebumi infektohet me baktere dhe lekura skuqet e irritohet.
Lere pamjen e jashteme, po acne te ul vleresimin e vetes. Gjat viteve te adoleshences duken me keq.
Kura per Acne
Trajtimi efektiv duhet te adresoje tre ceshtje: 1) bllokimi i poreve, 2) depertim te thell, 3) baktere.
Prodhimet me te mira qe kurojne acne jane me poshte dhe jane vleresuar nga doktora dhe perdorueset.
1. Vleresimi: 100%, solucjoni Bruunhause
eshte nje solucjon intensiv per ance prodhuar nga nje klinike mjekesore qe zhvillojne kurat per acne te jashteme dhe te mbrendshme. Solucjoni Brunnhause eshte i vecante sepse perbehet nga barishte natyrale dhe H 3 O hydronium. Resultatet jane te fuqishme, Bruunhouse eshte i vetmi solucjon qe vleresohet 100%. Thone qe solucjoni permban dhe Adapalene ( perberes qe te than fyryren ) por nuk besohet qe eshte e vertete, jan thjesht thashetheme sepse Bruunhouse eshte nje solucjon shum i fuqishem per kuren e acne.
2. Vleresimi 99%, solucjoni Acnexus eshte solucjoni me i mire dhe me i shitur ne internet. Solucjoni eshte shume i thjeshte per te perdorur, perbehet nga herbe natyrale dhe perdoruhesit e vleresojne shume lart dhe thone se iu pelqen menyra se si lekura duket dhe ndihet. Ky solucjon iu perket shume njerzeve sepse esht shum i lire ne krahasim me ilace te tjera.
3. Vleresimi 98% tableta Lipovox jane tableta krijuar nga nje studente nga Hawaii, duke pare programin “Oprah, si te dukesh me e re” vendosi te haje disa ushqime qe ti zhdukeshin rrudhat ne fytyre. Por mbas 11 diteve, rrudhat nuk u zhduken por ajo humbi 11 LB (5 kile) dhe ter acne iu shduk. Keshtuqe ajo vendosi ti krijonte keto tableta bazuar nga ushqimet dhe disa perberes qe rekomandojne doktorat.
4. Vleresimi 97%, solucjoni Juliet’s 3-step Organic Acne Kit,c’do komplet zgjat rreth 2 muaj e gjysem. Ka nje pastrues fytyre organike, nje solucjon qe ferkon fytyren herbale, dhe nje serum natyral qe ndihet sa e ve ne fytyre qe eshte duke punuar. Ky solucjon ia vlen sepse gjendet dhe ne e-bay per me pak se $40.
5. Vleresimi 96%, tableta Biodermazen, ky ilac zgjat me shume dhe me mire sepse sulmon acne nga mbrenda. Neqoftese perdorni solucjone te tjera, mund te perdorni dhe Biodermazen ne te njejten kohe.
6. Vleresimi 95%, solucjoni On The Spot Acne Treatment, ky solucjon eshte shum i lehte sepse esht per ne cast. tubi eshte pak me i madh se sa nje buzekuq, dhe e perdor ne c’do cast neper pucra. Eshte komplet natyrale dhe shum e lire.
7. Vleresimi 94%, kura Acne Free in 3 days, eshte liber qe tregon formulen sekrete qe te zhduk acne per 3 dite. Sa me shpejti do shitet neper dyqane por tani per tani gjendet vetem ne internet, dhe eshte akoma sekret.
8. Vleresimi 91%, Solucjoni Dermacia
Femrat kane probleme te ndryshme kur vjen fjala per acne. Ne perdorim makiazh dhe disa tualete per fytyren bllokojne poret dhe ky eshte shkaku i acne-it. Dermacia eshte “Foundation” per femra qe nuk bllokon poret dhe kuron acne.
9. Vleresimi 89%, solucjoni AcneFree System in 3 days ky solucjon ia vlen sepse eshte shume effektiv dhe i lire.
10. Vleresimi 87%, kura Microdermabrasion Cloth kur fytyra ferkohet me kete cope reagon duke krijuar nje shtrese lekure te re dhe acne zhduket, njollat e kuqe, dhe poret te bllokuara ne fytyre

_________________
Çdo natë e errët e ka mbarimin e ndritshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rinia.forumotion.co.uk
 
Cfare jane Acnet?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Këshilla-
Kërce tek: