www.Rinia4umer.net

www.Rinia.forumotion.com
 
ForumForum  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

Share | 
 

 Cigaret "Marlboro" më kancerogjenet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
TiNuSHe

avatar

Numri i postimeve : 281
Registration date : 16/10/2008

MesazhTitulli: Cigaret "Marlboro" më kancerogjenet   Fri Oct 17, 2008 2:18 am

Prodhuesi më i madh në botë i cigareve "Marlboro", shet cigare me sasi të dyfishtë të materjes kancerogjene Nitrosamina (TSNAs), se sa prodhuesit tjerë të cigareve, njohtojnë shkenctarët Amerikan. Testet e qendrës Amerikane për preventivë dhe kontrollë të sëmundjeve treguan se cigaret e këtij prodhuesi Amerikan përmbajnë sasi dy herë më shumë të Nitrosaminës në më shumë se 10 shtete duke përfshirë Japoninë dhe Gjermaninë. Shumica e shkenctarëve thonë se ebde nuk është vërtetuar se sasia a shtuar e TSNAs rrit mundësinë e sëmundjes së kancerit në mushkëri.
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://rinia.forumotion.co.uk
 
Cigaret "Marlboro" më kancerogjenet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.Rinia4umer.net :: Shëndeti-
Kërce tek: